• SHOP 🛍️
  • Over mij
  • Blog Categorieën
  • Fotografie
  • Contact
  • Adverteren & Samenwerken

Belle Fae

Hondenblog, mamablog & lifestyle blog

  • Mama & Kind
  • Spel & ontwikkeling
  • Lifestyle
  • Honden
  • Partnerlinks

7 december 2020

Op zoek naar balans tussen gezin & werk..

Een moeder van een baby van 5,5 maand, een peuter van 3,5 jaar, 3 honden, een man, een huishouden, geen oppas/opvang en een eigen bedrijf. Je kan je voorstellen, ik ben enorm zoekende naar balans. Een fijne balans tussen het gezin en mijn werk. We hebben er bewust voor gekozen dat ik stopte met werken in het onderwijs als Emma geboren zou zijn, zodat onze kinderen niet naar een opvang hoeven. Zo kon ik me richten op mijn eigen bedrijf en thuis werken naast de volledige zorg voor onze kinderen. Maar ik merk dat de balans de laatste tijd ver te zoeken is en dat ik daar de laatste tijd best ‘last’ van heb. Het is niet de allerbeste combinatie zo, haha. Er moet iets veranderen.

In de praktijk komt het erop neer dat ik íeder moment overdag probeer te pakken dat ik kan werken. Dat betekent: Hugo z’n ochtend slaapje? Hup, Emma aan het spelen en ik aan het werk. Emma stelt 348023948234 vragen per minuut, ik kan amper bedenken wát ik ga aanpakken van mijn eindeloze to do list en Hugo wordt alweer wakker. Huh? En ik heb amper wat kunnen doen? Het sloopt, het vreet energie en het is gewoon niet fijn voor ons allemaal. Aan het eind van de dag heb ik niet genoeg kunnen doen en heb ik een schuldgevoel omdat ik Emma niet genoeg aandacht heb gegeven voor mijn gevoel. Ik ben moe, raak gefrustreerd en geërgerd.

“Ik heb voor mezelf een aantal dingen besloten..”


Het leven met een baby is niet te plannen, ze gooien zo ineens jouw planning om en dan kun je het vergeten, haha. Dus uiteindelijk betekent dat, dat ik elke avond tot 23:30 aan het werk ben, om tóch nog wat te kunnen doen. Maar dat is natuurlijk ook helemaal niet handig. Dan ben je al moe van de hele dag. En slaap? Zei iemand voldoende (nacht)rust? Dat is er niet echt bij. Rond 23:00/23:30 aanstalten maken om naar bed te gaan, Hugo te voeden en vervolgens nog 1 of 2 nachtvoedingen. Nee, veel slaap en rust is er op deze manier niet bij. En op zich ervaar ik de nachten en avonden niet echt zo, maar ik weet dat het niet heel goed is zo. Om maar niet te spreken over het huishouden trouwens. Want wanneer doe ik dat erbij? We blijven een beetje achter de feiten aanlopen. Doordeweeks fulltime een baby, een peuter, al mijn werkzaamheden proberen te doen, het huishouden en op zaterdag wordt er aan de opbouw (nieuwe slaapkamer bouwen) gewerkt en wordt ik zelfs het huis uitgejaagd door al het lawaai van het bouwen. Niet echt handig momenteel dus, haha.

En ik wíl ook wat veranderen, want dit is niet hoe ik het voor ogen heb. Ik hóu van mijn werk, ik wil dolgraag vol op werken aan mijn bedrijf en nog veel meer dingen opzetten en ontwikkelen. Maar ik heb ook gekozen om ’thuismama’ te zijn voor de kinderen. Om er te zijn voor hun. En ik wil van hun kunnen genieten. Dus er moet balans komen. Niet van alles een beetje en eigenlijk net niet.

Maar ik heb ook nog heel veel plannen voor mijn bedrijf. Die wil ik ook kunnen uitvoeren. Opdrachten waar ik blij van word, nieuwe ontwikkelingen en wegen. Dus ik heb besloten om grenzen aan te gaan geven. Ik ben aan het nadenken wat ik écht wil. Wat draagt bij aan het doel wat ik heb? Hoe kan ik dit doel bereiken? Welke dingen passen hier niet bij? Welke dingen moet ik misschien minder of niet doen? Het is moeilijk, maar ook fijn om hier beslissingen in te nemen. Het geeft rust om duidelijk voor ogen te hebben wat haalbaar is en wat gewenst is. In plaats van van alles doen en doorrennen, maar continu ingehaald worden door het werk en de tijd. En het gevoel hebben dat je net overal te kort schiet.

Een stappenplan voor balans.. Wordt vervolgd!


Ik heb voor mezelf al een aantal dingen besloten en ik ga een aantal dingen uitproberen om hier een balans in te gaan vinden. Om effectiever te gaan werken en te werken aan mijn doelen. Om er meer voor mijn gezin te zijn. Om beter voor mezelf te gaan zorgen, waardoor ik er ook energieker en fitter voor mijn gezin kán zijn. Meer genieten en bewuster leven.

Posted In: Fotografie, Honden, Lifestyle, Mama & Baby

About Me
Hi! Ik ben Sanne, 31 jaar en mama van 3 kinderen: Emma (6), Hugo (3) en Sophie (1,5) + 3 honden. Ik ben fotograaf, blogger & ondernemer. We houden ons bezig met bewuster & natuurlijker leven. Duurzaam opvoeden & leven etc.

LET’S CONNECT

o.a. samengewerkt met

Connetix Hondjekoek Uppababy Butternut lovevery kivo Samenwerken?

READER FAVORITES

groentemix groenterol groenterolletje groente hond groenten honden vlees KVV vers voer aanvullen kivo van pom bio bokashi diepvries bevroren vers gekookt

Groente voor je hond: Groentemix uit de vriezer

pure baby love draagzak review ervaring wrap and go half buckle draagdoek

REVIEW | Pure Baby Love Wrap & Go (Draagzak)

kerst snack kerstsnacks hond honden hondensnack tip cadeau

Lekkere snacks & food voor kerst voor je hond!

Browse the blog

  • Mama & Kind
  • Spel & ontwikkeling
  • Lifestyle
  • Honden
  • Partnerlinks

CONNECT

Hieperdepiep! 🥳 Onze mooie Oosterse prinses is Hieperdepiep! 🥳 Onze mooie Oosterse prinses is vandaag jarig! Ze is alweer 8 jaar geworden. We zijn alweer 8 jaar het personeel van deze mooie Saluki dame. 😁😂 Hoera voor Zahra! ❤️

Ze is zo apart en zo makkelijk tegelijk. Ze is verdraagzaam en lief naar de kinderen. Een wereldhond. Als je tegen een Oosterse windhonden attitude kunt 😁🤩

#saluki #salukidog #salukilove #salukisofinstagram #sighthound #sighthoundsofinstagram #sighthounds #windhund #windhunde #windhond #hondenliefde #hondenliefhebber #hondenleven
Nooit gedacht dat ik dit zou kunnen. 😅 We verwo Nooit gedacht dat ik dit zou kunnen. 😅 We verwonderen ons over het moestuin proces. Het planten van een mini zaadje en het opkomen van de plantjes. Zo mooi 🥰 

De kinderen vinden het ook fantástisch en zijn dolenthousiast over de moestuin bakken én oogst. Zo mooi om ze dit mee te geven en je hier samen over te verwonderen. Het geeft ze ook een heel andere kijk op groenten & kruiden. 🥬

Ik verbaas me ook vooral dat het me lukt 😂 menig huiskamerplant moet hier regelmatig vervangen worden. Maar dit lukt gewoon! 😍🤩 We hebben al spinazie, radijsjes, rucola en pluksla Azië uit de tuin gegeten! En ook de kipjes genieten af en toe mee van wat lekkers & gezonds 🥰 (swipe ➡️)

Met het @makkelijkemoestuin concept is het zó behapbaar, leuk en goed te doen. En de app erbij is echt ideaal 🤩 Zo leren we gewoon moestuinieren 😎

Lekker geknoeide lasagne in de swipe 😂 typisch. Geen insta proof foto eigenlijk he 😂

#natuurlijkouderschap #natuurlijkopvoeden #moestuinieren #moestuin #makkelijkemoestuin #kippen #kippenhouden
Gisteren vierden we Sophie haar 2e verjaardag ❤️

Wat voelde ze zich jarig en wat vond ze het leuk 🥹🥰 We hebben allemaal zó genoten ❤️

🌈 Ze heeft Stapelstein gekregen voor haar verjaardag (samen met de beide opa’s en oma’s) 
Toen ze hem uitpakte, had ze natuurlijk geen idee wat erin zat of wat je daarmee moet. Maar ze speelde het leuk mee haha, dat gezichtje met het uitpakken (zie foto’s in de swipe) 😍

🎂 Ik maakte tartelettes met witte chocolade ganache en frambozen én natuurlijk een gezondere versie voor de kinderen, dat was ook het taartje voor Sophie. Ze heeft ervan genoten 🥰 

En ik maakte natuurlijk ook onze kleine monchou taartjes in kleine schaaltjes zoals altijd 😁

Wat een heerlijke verjaardag en geen vrachten vol cadeaus en speelgoed erbij, dat is ook fijn. 😂❤️
Sophietepietje of “Fifi” zoals ze zichzelf noe Sophietepietje of “Fifi” zoals ze zichzelf noemt. Vandaag alweer 2 jaar! 🥹🥰❤️ We zijn zó dankbaar en zó gezegend met dit mooie meisje. Vol humor, vol liefde, vol boevenstreken.
De kuikens groeien als kool, maar de kinderen ontw De kuikens groeien als kool, maar de kinderen ontwikkelen en groeien net zo hard mee. Zó leuk om te zien. 

Sinds we de kuikens hebben, hebben de kinderen ontzettend veel geleerd. Onder andere deze 3 dingen:

🐥 Ze hebben geleerd wat kuikens nodig hebben aan verzorging. 

🐥 Ze hebben geleerd om die kriebelige pootjes, pikkende snaveltjes en fladderende vleugels te accepteren. Want dat is in het begin best spannend (vond ik zelf ook 🙃)

🐥 Ze hebben geleerd om rustig en daadkrachtig kuikens op te pakken in terug te zetten in het hok. 

En nu nemen we ze mee in het bedenken & bouwen van hun buitenverblijf. Wat hebben kippen nodig? Hoe verzorgen we ze goed? Hoe kunnen we ze blij maken? 

Ik smelt echt als ik ze zie met de kuikens en het maakt me apetrots als ik zie hoe ze er nu mee om gaan. 🥰
IKEA HACK MONTESSORI TOY SHELF Wij hadden eerst d IKEA HACK MONTESSORI TOY SHELF

Wij hadden eerst de prachtige kast van @maninemontessori maar we hadden daardoor op deze wand een kast voor onszelf, een bureau én de mooie speelgoedkast van Manine Montessori. 

Dit was zo onrustig in huis, dus hebben we zelf een rustige alles-in-1-oplossing ontworpen en gemaakt.

Ik vind een open speelgoed kast onmisbaar. Zodat ze makkelijk uitgenodigd worden om speelgoed te pakken en we regelmatig Toy Rotation kunnen doen. 🌈

✨Onze alles-in-1-oplossing ✨
Het zijn de IVAR kasten van IKEA, geschilderd in de kleur van de muur (een poederbeige tint met soms een vleugje roze en soms een vleugje grijs) 😍 een houten blad erop dat we gebeitst hebben in een eikenkleur zodat het aansluit bij de mooie eiken houten planken in de keuken. 

Voor een luxer, luchtiger en ruimtelijker effect hebben we er mooie gouden pootjes onder gezet. 

We hebben dus 2x het diepe IVAR model op elkaar gezet als grote kast. En 3x het ondiepe model naast elkaar, waarbij we het middelste kastje zonder kastdeuren hebben als Toy Shelf. 🤩

Zoooo blij mee! Het geeft zóveel rust en stijl in huis. Prachtig 🥰

#ikeahack #ikeaivar #ikeaivarhack #ikeamontessori #openeindespel #openeindespeelgoed #openendedtoys #openendedplay #montessoriathome #toyshelf
De bossen verkennen, kabouters zoeken en stokpaard De bossen verkennen, kabouters zoeken en stokpaarden mee. ❤️🌳

Emma vroeg: “Oh, gaan we naar dat bos? Mag mijn stokpaard dan mee? 🤩 Dan kan ik écht vrij spelen met mijn stokpaard!”

Wat mooi dat ze dat zelf zo weet te benoemen ❤️ Dat vrije spelen en ontdekken in de natuur is zó belangrijk. 
Voor hun hele ontwikkeling. 

Vroeger had ik hierop “Nee” gezegd. Waarom? Ja, geen idee eigenlijk. Onhandig. Raar. Overbodig. Uit gewoonte. We zeggen zo vaak “Nee”, uit gewoonte, moe, gestresst, aandacht er niet volledig bij, drukte etc.

Toen we hier bewust op gingen letten, viel het ons pas op hoe snel je het al gezegd hebt, voor je het überhaupt door hebt. Je “Nee” inslikken kan zoveel betekenen, zoveel meer rust en vrijheid geven. Voor zowel jezelf als je kind. Het werkt echt. ❤️

Het floept er nog steeds wel eens uit, op momenten dat mijn hoofd met allemaal ander dingen bezig is. Maar bewustwording is al het halve werk. Je ergens bewust van zijn en een verlangen hebben om iets te veranderen. Ook al lukt dat lang niet altijd, dat geeft niet. Die ene keer dat het lukt zie je stralende oogjes ❤️
Waarom kippen? Als we het echt voor de eieren dede Waarom kippen? Als we het echt voor de eieren deden, hebben we het verkeerde ras gekozen. 🥚 Cochins staan bekend om hun karakter en niet om hun legkunsten. 🙃

Vaak denken we: als we vrijer, landelijker of groter wonen, dán… en dan volgen er allerlei dingen die we uitstellen of waarvan we denken dat het makkelijker of beter wordt als we dat andere hebben. 

Maar wij wilden nú ons leven anders inrichten. We willen nú meer in het hier en nu leven. Bewuster leven. De kinderen bepaalde dingen meegeven waar we achter staan. 

Dus maakten we nú bepaalde keuzes: waarvan 1 nu piepend in een hok in de woonkamer zitten 🐥🐥🐥🐥😂 

Meer buiten 🌱, meer natuur. 

Cochins leggen trouwens wel hoor, maar niet consequent iedere dag. Ze zijn veel broeds. Maar ze zijn ook heel tam, rustig en gezellig. Super leuk voor de kinderen. Ze vinden ze ook echt heel leuk! 

Nu nog een paar weekjes wachten tot ze naar buiten kunnen 😁

✍️ ik herontdekte een ver-weg-gestopte hobby 😍 hoe leuk is deze tekening van de kinderen 🥰

Copyright © 2025 Belle Fae · Theme by 17th Avenue