• SHOP 🛍️
  • Over mij
  • Blog Categorieën
  • Fotografie
  • Contact
  • Adverteren & Samenwerken

Belle Fae

Hondenblog, mamablog & lifestyle blog

  • Mama & Kind
  • Spel & ontwikkeling
  • Lifestyle
  • Honden
  • Partnerlinks

8 april 2025

Starten met de moestuin in het nieuwe seizoen: Tips voor moeders die het willen leren

De lente is eindelijk begonnen! De zon schijnt, de dagen worden langer, en de natuur komt weer tot leven. Heerlijk! En natuurlijk het perfecte moment om je moestuin te beginnen. Een moestuin is zo’n aanrader, zeker met een gezin! Wij zijn ook weer begonnen, zo leuk! Dan heb je straks: gezonde groenten voor je gezin, buitenactiviteit voor de kinderen, en een gevoel van voldoening wanneer je je eigen eten oogst.

In deze blog geef ik je praktische tips voor moeders die in het nieuwe seizoen willen beginnen met een moestuin. Want laten we eerlijk zijn, eigenlijk moet je het gewoon doen. Gewoon starten. Wij hebben geen grote tuin, geen mega ervaring. Maar we zijn vorig jaar ook gewoon begonnen. En met de juiste tips kun je meteen goed aan de slag!

starten met een moestuin beginnen in de lente makkelijke moestuin tips als moeder voor het gezin met kinderen

Starten met de moestuin in het nieuwe seizoen: Tips voor moeders die het willen leren

Waarom starten met een moestuin als moeder?

Ik ben echt heel enthousiast over het hebben van een (makkelijke) moestuin. Het is zó leuk voor de kinderen om te leren dat plantjes kunnen groeien als je een zaadje in de grond stopt. Het draagt bij aan de ontwikkeling, aan de leefstijl en aan plezier.

Nog wat bijkomende voordelen voor het hele gezin:

  • Gezonde voeding: Zelf groente en fruit kweken betekent dat je weet waar je voedsel vandaan komt. Je hebt geen pesticiden of andere onnodige toevoegingen in je eten. Dat is een fijn idee!
  • Samen tijd doorbrengen: Kinderen kunnen helpen met het planten, verzorgen en oogsten van de groenten. Het is een geweldige manier om quality time door te brengen en ze iets waardevols te leren. Super leerzaam en leuk!
  • Ontspanning en verbinding met de natuur: Het is echt heel rustgevend en geeft veel voldoening om me de moestuin bezig te zijn. Gezond voor jezelf én voor je hele gezin!

Tip 1: Begin klein en simpel

Wij zijn daarom begonnen met Makkelijke Moestuin. Dit werkt écht heel goed en is super behapbaar. Met Makkelijke Moestuin kan iedereen het. Het werkt lekker simpel in bakken met een vakkensysteem en je wordt stap voor stap meegenomen in het proces. Je hoeft dus helemaal geen groene vingers te hebben of heel veel uit te zoeken. Je kunt ook gewoon starten met wat bakken of potten op je balkon of terras. Als het in bakken of potten zit, heb je er ook weinig werk van. Kies ook makkelijke groenten, zoals sla, radijs, spinazie en kruiden. Deze planten hebben weinig verzorging nodig en zijn snel te oogsten

Lees ook: Onze tuin make-over met Makkelijke Moestuin!

Tip 2: De juiste locatie en bodem

De locatie en bodem is natuurlijk super belangrijk voor een goed groeiende moestuin. Wij hebben daarom gekozen voor Makkelijke Moestuin bakken op poten met hun speciale Makkelijke Moestuin Mix. Deze ‘potgrond’ is perfect afgestemd op het groeien van de zaden en dat werkt écht! Je hoeft de mix ook niet te vervangen, alleen even wat voeding erdoor in het nieuwe seizoen en klaar. De plek is ook belangrijk, zodat ze voldoende zon hebben op een dag! De meeste groenten hebben minstens 6 uur zonlicht per dag nodig om goed te kunnen groeien. Zoek dus een zonnige plek in je tuin of op je balkon.

Tip 3: Planning & Tijdschema

Het is belangrijk om je moestuin goed te plannen. Maak een eenvoudig schema met de groenten die je wilt planten en de tijdsperioden waarin ze moeten worden geplant. Tip: Gebruik de zaaikalender van Makkelijke Moestuin hiervoor.

Tip 4: Betrek je kinderen bij de (moes)tuin

Het werken in de moestuin is echt een geweldige manier om kinderen te leren over de natuur en om lekker veel buiten te zijn! Betrek ze actief bij het planten en verzorgen van de tuin. Ook leuk: Geef ze echt een eigen pot of plekje in de tuin waar ze het helemaal zelf mogen uitvoeren en het ook echt hun eigen verantwoordelijkheid is. Ze kunnen leren door met jou mee te doen en het daarna ook proberen uit te voeren op hun eigen plekje. En praat samen over de verwondering en de voordelen van het laten groeien van je eigen groentes en kruiden. Onze kinderen vinden het echt fantastisch!

Tip 5: Oogsten & genieten

Het leukste gedeelte van tuinieren is natuurlijk de oogst! Zodra je groenten volgroeid zijn, kun je ze met het gezin oogsten en ervan genieten. Dat is écht genieten! Onze kinderen zijn dolenthousiast als we wortels of sla uit onze eigen moestuin eten. Ze vinden het heerlijk! Fantastisch om (samen) maaltijden klaar te maken met gezonde, onbespoten groenten die je zelf hebt gekweekt.

Conclusie: Laten we groeien!

Of je nu een ervaren bent met mega groene vingers of je eerste stappen zet in de moestuin, de lente is het perfecte moment om te beginnen. Met een beetje planning, geduld en wat liefde voor de natuur kun je straks genieten van de letterlijke vruchten en groentes van je harde werk! En door je kinderen erbij te betrekken heb je een fantastische gezamenlijke verantwoordelijkheid, is het super leerzaam voor hunzelf en brengt het echt blijdschap als je samen kunt verwonderen en oogsten!

Dus, waar wacht je nog op? Trek je tuinhandschoenen aan, ga naar buiten en begin met tuinieren. Samen met je gezin kun je genieten van een prachtige moestuin vol gezond voedsel! Als ik het kan, kun jij het ook!

Posted In: Lifestyle

About Me
Hi! Ik ben Sanne, 31 jaar en mama van 3 kinderen: Emma (6), Hugo (3) en Sophie (1,5) + 3 honden. Ik ben fotograaf, blogger & ondernemer. We houden ons bezig met bewuster & natuurlijker leven. Duurzaam opvoeden & leven etc.

LET’S CONNECT

o.a. samengewerkt met

Connetix Hondjekoek Uppababy Butternut lovevery kivo Samenwerken?

READER FAVORITES

Gastblog | Gezinsuitbreiding..

pompoen hond herfst foto eten voeding voer honden advies hoeveel rauw gekookt hondenblog

Pompoen voor je hond

Hugo naar zijn eigen kamer?

Browse the blog

  • Mama & Kind
  • Spel & ontwikkeling
  • Lifestyle
  • Honden
  • Partnerlinks

CONNECT

Hieperdepiep! 🥳 Onze mooie Oosterse prinses is Hieperdepiep! 🥳 Onze mooie Oosterse prinses is vandaag jarig! Ze is alweer 8 jaar geworden. We zijn alweer 8 jaar het personeel van deze mooie Saluki dame. 😁😂 Hoera voor Zahra! ❤️

Ze is zo apart en zo makkelijk tegelijk. Ze is verdraagzaam en lief naar de kinderen. Een wereldhond. Als je tegen een Oosterse windhonden attitude kunt 😁🤩

#saluki #salukidog #salukilove #salukisofinstagram #sighthound #sighthoundsofinstagram #sighthounds #windhund #windhunde #windhond #hondenliefde #hondenliefhebber #hondenleven
Nooit gedacht dat ik dit zou kunnen. 😅 We verwo Nooit gedacht dat ik dit zou kunnen. 😅 We verwonderen ons over het moestuin proces. Het planten van een mini zaadje en het opkomen van de plantjes. Zo mooi 🥰 

De kinderen vinden het ook fantástisch en zijn dolenthousiast over de moestuin bakken én oogst. Zo mooi om ze dit mee te geven en je hier samen over te verwonderen. Het geeft ze ook een heel andere kijk op groenten & kruiden. 🥬

Ik verbaas me ook vooral dat het me lukt 😂 menig huiskamerplant moet hier regelmatig vervangen worden. Maar dit lukt gewoon! 😍🤩 We hebben al spinazie, radijsjes, rucola en pluksla Azië uit de tuin gegeten! En ook de kipjes genieten af en toe mee van wat lekkers & gezonds 🥰 (swipe ➡️)

Met het @makkelijkemoestuin concept is het zó behapbaar, leuk en goed te doen. En de app erbij is echt ideaal 🤩 Zo leren we gewoon moestuinieren 😎

Lekker geknoeide lasagne in de swipe 😂 typisch. Geen insta proof foto eigenlijk he 😂

#natuurlijkouderschap #natuurlijkopvoeden #moestuinieren #moestuin #makkelijkemoestuin #kippen #kippenhouden
Gisteren vierden we Sophie haar 2e verjaardag ❤️

Wat voelde ze zich jarig en wat vond ze het leuk 🥹🥰 We hebben allemaal zó genoten ❤️

🌈 Ze heeft Stapelstein gekregen voor haar verjaardag (samen met de beide opa’s en oma’s) 
Toen ze hem uitpakte, had ze natuurlijk geen idee wat erin zat of wat je daarmee moet. Maar ze speelde het leuk mee haha, dat gezichtje met het uitpakken (zie foto’s in de swipe) 😍

🎂 Ik maakte tartelettes met witte chocolade ganache en frambozen én natuurlijk een gezondere versie voor de kinderen, dat was ook het taartje voor Sophie. Ze heeft ervan genoten 🥰 

En ik maakte natuurlijk ook onze kleine monchou taartjes in kleine schaaltjes zoals altijd 😁

Wat een heerlijke verjaardag en geen vrachten vol cadeaus en speelgoed erbij, dat is ook fijn. 😂❤️
Sophietepietje of “Fifi” zoals ze zichzelf noe Sophietepietje of “Fifi” zoals ze zichzelf noemt. Vandaag alweer 2 jaar! 🥹🥰❤️ We zijn zó dankbaar en zó gezegend met dit mooie meisje. Vol humor, vol liefde, vol boevenstreken.
De kuikens groeien als kool, maar de kinderen ontw De kuikens groeien als kool, maar de kinderen ontwikkelen en groeien net zo hard mee. Zó leuk om te zien. 

Sinds we de kuikens hebben, hebben de kinderen ontzettend veel geleerd. Onder andere deze 3 dingen:

🐥 Ze hebben geleerd wat kuikens nodig hebben aan verzorging. 

🐥 Ze hebben geleerd om die kriebelige pootjes, pikkende snaveltjes en fladderende vleugels te accepteren. Want dat is in het begin best spannend (vond ik zelf ook 🙃)

🐥 Ze hebben geleerd om rustig en daadkrachtig kuikens op te pakken in terug te zetten in het hok. 

En nu nemen we ze mee in het bedenken & bouwen van hun buitenverblijf. Wat hebben kippen nodig? Hoe verzorgen we ze goed? Hoe kunnen we ze blij maken? 

Ik smelt echt als ik ze zie met de kuikens en het maakt me apetrots als ik zie hoe ze er nu mee om gaan. 🥰
IKEA HACK MONTESSORI TOY SHELF Wij hadden eerst d IKEA HACK MONTESSORI TOY SHELF

Wij hadden eerst de prachtige kast van @maninemontessori maar we hadden daardoor op deze wand een kast voor onszelf, een bureau én de mooie speelgoedkast van Manine Montessori. 

Dit was zo onrustig in huis, dus hebben we zelf een rustige alles-in-1-oplossing ontworpen en gemaakt.

Ik vind een open speelgoed kast onmisbaar. Zodat ze makkelijk uitgenodigd worden om speelgoed te pakken en we regelmatig Toy Rotation kunnen doen. 🌈

✨Onze alles-in-1-oplossing ✨
Het zijn de IVAR kasten van IKEA, geschilderd in de kleur van de muur (een poederbeige tint met soms een vleugje roze en soms een vleugje grijs) 😍 een houten blad erop dat we gebeitst hebben in een eikenkleur zodat het aansluit bij de mooie eiken houten planken in de keuken. 

Voor een luxer, luchtiger en ruimtelijker effect hebben we er mooie gouden pootjes onder gezet. 

We hebben dus 2x het diepe IVAR model op elkaar gezet als grote kast. En 3x het ondiepe model naast elkaar, waarbij we het middelste kastje zonder kastdeuren hebben als Toy Shelf. 🤩

Zoooo blij mee! Het geeft zóveel rust en stijl in huis. Prachtig 🥰

#ikeahack #ikeaivar #ikeaivarhack #ikeamontessori #openeindespel #openeindespeelgoed #openendedtoys #openendedplay #montessoriathome #toyshelf
De bossen verkennen, kabouters zoeken en stokpaard De bossen verkennen, kabouters zoeken en stokpaarden mee. ❤️🌳

Emma vroeg: “Oh, gaan we naar dat bos? Mag mijn stokpaard dan mee? 🤩 Dan kan ik écht vrij spelen met mijn stokpaard!”

Wat mooi dat ze dat zelf zo weet te benoemen ❤️ Dat vrije spelen en ontdekken in de natuur is zó belangrijk. 
Voor hun hele ontwikkeling. 

Vroeger had ik hierop “Nee” gezegd. Waarom? Ja, geen idee eigenlijk. Onhandig. Raar. Overbodig. Uit gewoonte. We zeggen zo vaak “Nee”, uit gewoonte, moe, gestresst, aandacht er niet volledig bij, drukte etc.

Toen we hier bewust op gingen letten, viel het ons pas op hoe snel je het al gezegd hebt, voor je het überhaupt door hebt. Je “Nee” inslikken kan zoveel betekenen, zoveel meer rust en vrijheid geven. Voor zowel jezelf als je kind. Het werkt echt. ❤️

Het floept er nog steeds wel eens uit, op momenten dat mijn hoofd met allemaal ander dingen bezig is. Maar bewustwording is al het halve werk. Je ergens bewust van zijn en een verlangen hebben om iets te veranderen. Ook al lukt dat lang niet altijd, dat geeft niet. Die ene keer dat het lukt zie je stralende oogjes ❤️
Waarom kippen? Als we het echt voor de eieren dede Waarom kippen? Als we het echt voor de eieren deden, hebben we het verkeerde ras gekozen. 🥚 Cochins staan bekend om hun karakter en niet om hun legkunsten. 🙃

Vaak denken we: als we vrijer, landelijker of groter wonen, dán… en dan volgen er allerlei dingen die we uitstellen of waarvan we denken dat het makkelijker of beter wordt als we dat andere hebben. 

Maar wij wilden nú ons leven anders inrichten. We willen nú meer in het hier en nu leven. Bewuster leven. De kinderen bepaalde dingen meegeven waar we achter staan. 

Dus maakten we nú bepaalde keuzes: waarvan 1 nu piepend in een hok in de woonkamer zitten 🐥🐥🐥🐥😂 

Meer buiten 🌱, meer natuur. 

Cochins leggen trouwens wel hoor, maar niet consequent iedere dag. Ze zijn veel broeds. Maar ze zijn ook heel tam, rustig en gezellig. Super leuk voor de kinderen. Ze vinden ze ook echt heel leuk! 

Nu nog een paar weekjes wachten tot ze naar buiten kunnen 😁

✍️ ik herontdekte een ver-weg-gestopte hobby 😍 hoe leuk is deze tekening van de kinderen 🥰

Copyright © 2025 Belle Fae · Theme by 17th Avenue