• SHOP 🛍️
  • Over mij
  • Blog Categorieën
  • Fotografie
  • Contact
  • Adverteren & Samenwerken

Belle Fae

Hondenblog, mamablog & lifestyle blog

  • Mama & Kind
  • Spel & ontwikkeling
  • Lifestyle
  • Honden
  • Partnerlinks

20 september 2023

Vooruit kijken: Projecten, doelen & plannen voor de komende periode

Eerder plaatste ik een terugblik op de eerste 2 schoolweken. Maar eigenlijk kijk ik altijd liever vooruit. Dromen, plannen maken, doelen stellen is echt helemaal mijn ding. De doelen daadwerkelijk behalen is soms lastiger, haha. Maar ik vind dat ik nog een geoorloofd excuus heb met onze barslechte nachten met Sophie. De meeste dagen moeten we doen op zo’n 3 uurtjes (niet eens achter elkaar) slaap. Dus de energie en focus mist op dit moment geregeld om echt dingen aan te pakken en vol te houden. Maar de laatste tijd zit er ook af en toe een nacht tussen dat ze doorslaapt! Er is hoop, haha!

Doelen stellen voor ons gezin

Ondanks onze slechte nachten en laaaaaag energie niveau, hebben we niet stilgezeten en zijn we heel erg bezig met hoe we ons leven willen inrichten. Wat vinden we belangrijk? Wat willen we? Wat willen we aan de kinderen meegeven? Hoe willen we zijn als ouders, als persoon, als gezin?

Al eerder dit jaar las ik het boek ‘Een hond voor het leven’, wat me behoorlijk aan het denken heeft gezet. Daaruit hebben we voor ons zelf al een aantal dingen voorgenomen wat we willen gaan aanpassen en waar we rekening mee willen houden. Nog niet alles is (soms ook financieel) haalbaar, maar stukje voor stukje pakken we het aan en veranderen we. Elke kleine verandering is er eentje. Voor je gezondheid, voor het gezin, voor de honden, voor het milieu, je omgeving en de wereld.

Maar we werden opnieuw behoorlijk getriggerd door de serie “Live to 100: Secrets of the Blue Zones”. Ook daar hebben we weer een aantal dingen uit gehaald, waar we mee aan de slag zijn of willen.

Zo zijn we langzaam een visie aan het ontdekken, opstellen en bijschaven voor ons gezin en leven. Uit de dagelijkse sleur stappen, uit alle gewoontes stappen en dingen die normaal gevonden worden in de wereld. Onze eigen keuzes maken. Bewust, soms niet passend bij de verwachting of druk van de samenleving. Maar wat wíj waardevol vinden. Dat betekent niet dat we overal tegenin gaan of alles ineens anders doen. Maar wel dat we bewust onze eigen keuzes in sommige dingen maken en niet alles zomaar doen zoals we het gewend zijn.

Werk-gezin balans

De balans in mijn en ons leven is iets dat ik lastig vind. Ik hou van mijn werk, van ons bedrijf en heb daar echt een passie voor. Ik loop over van het werk en de ideeën. Wat vaak ook ten koste gaat van mezelf en ons gezin. Ik heb weinig rust om echt te zíjn of de tijd te nemen om bijvoorbeeld uitgebreid te koken. Ik gun mezelf hier vaak geen tijd voor. Ik benut maximaal de tijd om te werken, als er tijd voor is. Ook ons jonge gezin en ons eigen bedrijf maakt het soms lastig om hier een goede balans in te houden. 

We hebben voor onszelf besloten dat we hier toch anders naar willen kijken. Echt meer afkaderen, meer grenzen stellen. Niet maximaal werken. Maar kiezen voor meer tijd, vrijheid, rust en tijd voor gezin, familie en de andere dingen die we belangrijk vinden. Onszelf meer tijd gunnen voor de dingen waar we éigenlijk juist heel veel waarde aan hechten, maar vaak denken dat dat ná al het werk moet komen. Een lastig proces, maar ons doel voor ons gezin en leven wordt steeds duidelijker. Waardoor ook het belang om deze balans beter te krijgen duidelijker wordt.

Gezonde voeding

Gezonde voeding is sowieso iets dat me altijd al bezig houdt. We eten altijd al zonder pakjes en zakjes en zo onbewerkt mogelijk. Zo puur mogelijk. Maar ik heb niet altijd de energie of tijd/rust in mijn hoofd om écht energie en liefde in de voeding te stoppen. Iets dat ik wél graag wil. Met natuurlijke, pure en gezonde voeding en verse kruiden etc. kun je je lichaam zoveel meer bieden dan we vaak doen. Dus hier is ook weer die werk-gezin balans super belangrijk. Meer tijd nemen om het eten voor te bereiden en (soms from scratch) te maken in plaats van zo snel mogelijk koken en opeten. Zo wil ik ook bijvoorbeeld bezig gaan met zuurdesembrood maken. Best een proces wat je je eigen moet maken zag ik al, dus ik ben heel benieuwd! 

Nog een reden om hiermee weer écht aan de slag te gaan is dat ik wel vaak last heb van voeding of last van dingetjes in mijn lichaam zoals veel brandend maagzuur of buikpijn klachten na bepaalde voeding. 

Eigen verse kruiden en groenten (moestuin)

Ik vind het soms best lastig dat we zo afhankelijk zijn van wat de supermarkt ons aanbiedt. De kwaliteit van ons eten wordt vaak zo gemanipuleerd. Dat staat me enorm tegen. Het idee ontstond omdat ik graag met verse kruiden in ons eten werk, maar je koopt iedere keer weer zo’n bakje verse kruiden en het komt niet altijd op. Dus ik dacht: Ik wil gewoon zelf verse kruiden in de tuin, in bakken laten groeien. En toen ontstond eigenlijk het verlangen om meer eigen groentes te gaan ‘verbouwen’. Dus ik ben nu bezig om me daar flink in te verdiepen, zodat we het komende “moestuin seizoen” mee kunnen gaan doen! Heel veel zin in! 

Investeren in persoonlijke ontwikkeling & ons gezin

We hebben besloten dat we onszelf meer willen voeden en verrijken met waardevolle informatie. Minder schermtijd en meer waardevol ontspannen of verdieping zoeken.

Hierin heb ik al verschillende stappen genomen. Voor mijn verjaardag krijg ik een e-reader en ik heb een Kobo Plus abonnement hierbij genomen. Daar ben ik al heerlijk in aan het lezen. Ik was vergeten hoe fijn het eigenlijk is om te lezen. Zowel romans/thrillers als informatieve boeken. Op dit moment lees ik een boek over hoogsensitief ouderschap als hoogsensitieve ouder met hoogsensitieve kinderen. Heel interessant, waar we weer een aantal dingen uit kunnen halen of ik in ieder geval herkenning uit kan halen.

Daarnaast ben ik in september gestart met Blessed Moms. Een moederkring met allemaal christelijke moeders hier uit de buurt, waarin we met elkaar kunnen delen over het moederschap en alles wat hierbij komt kijken. Super fijn en mega waardevol. Want slapeloze nachten en de baby perikelen is 1 ding, maar een kind van 6 dat steeds ouder wordt en haar persoonlijkheid echt aan het ontwikkelen is vind ik wel andere koek. Ik voel enorm de druk om haar goed en stabiel op te laten groeien in deze (soms rare en heftige) wereld. Om haar op de juiste manier te ondersteunen en te helpen.

En dan zijn er nog wel wat kleine dingen waar we mee bezig zijn of wat we veranderd hebben, maar dit zijn  de hoofdprojecten.

Posted In: Lifestyle, Mama & Baby

About Me
Hi! Ik ben Sanne, 31 jaar en mama van 3 kinderen: Emma (6), Hugo (3) en Sophie (1,5) + 3 honden. Ik ben fotograaf, blogger & ondernemer. We houden ons bezig met bewuster & natuurlijker leven. Duurzaam opvoeden & leven etc.

LET’S CONNECT

o.a. samengewerkt met

Connetix Hondjekoek Uppababy Butternut lovevery kivo Samenwerken?

READER FAVORITES

carnivoer Fyto supplement fytosupplement spanning stress hond adaptogenen ervaring review

Supplement tegen stress bij Mr. Sam?

JOURNAL | Terugblik op de eerste 2 weken na de vakantie

4 tips om je huis (bank!) haarvrij te maken

Browse the blog

  • Mama & Kind
  • Spel & ontwikkeling
  • Lifestyle
  • Honden
  • Partnerlinks

CONNECT

Hieperdepiep! 🥳 Onze mooie Oosterse prinses is Hieperdepiep! 🥳 Onze mooie Oosterse prinses is vandaag jarig! Ze is alweer 8 jaar geworden. We zijn alweer 8 jaar het personeel van deze mooie Saluki dame. 😁😂 Hoera voor Zahra! ❤️

Ze is zo apart en zo makkelijk tegelijk. Ze is verdraagzaam en lief naar de kinderen. Een wereldhond. Als je tegen een Oosterse windhonden attitude kunt 😁🤩

#saluki #salukidog #salukilove #salukisofinstagram #sighthound #sighthoundsofinstagram #sighthounds #windhund #windhunde #windhond #hondenliefde #hondenliefhebber #hondenleven
Nooit gedacht dat ik dit zou kunnen. 😅 We verwo Nooit gedacht dat ik dit zou kunnen. 😅 We verwonderen ons over het moestuin proces. Het planten van een mini zaadje en het opkomen van de plantjes. Zo mooi 🥰 

De kinderen vinden het ook fantástisch en zijn dolenthousiast over de moestuin bakken én oogst. Zo mooi om ze dit mee te geven en je hier samen over te verwonderen. Het geeft ze ook een heel andere kijk op groenten & kruiden. 🥬

Ik verbaas me ook vooral dat het me lukt 😂 menig huiskamerplant moet hier regelmatig vervangen worden. Maar dit lukt gewoon! 😍🤩 We hebben al spinazie, radijsjes, rucola en pluksla Azië uit de tuin gegeten! En ook de kipjes genieten af en toe mee van wat lekkers & gezonds 🥰 (swipe ➡️)

Met het @makkelijkemoestuin concept is het zó behapbaar, leuk en goed te doen. En de app erbij is echt ideaal 🤩 Zo leren we gewoon moestuinieren 😎

Lekker geknoeide lasagne in de swipe 😂 typisch. Geen insta proof foto eigenlijk he 😂

#natuurlijkouderschap #natuurlijkopvoeden #moestuinieren #moestuin #makkelijkemoestuin #kippen #kippenhouden
Gisteren vierden we Sophie haar 2e verjaardag ❤️

Wat voelde ze zich jarig en wat vond ze het leuk 🥹🥰 We hebben allemaal zó genoten ❤️

🌈 Ze heeft Stapelstein gekregen voor haar verjaardag (samen met de beide opa’s en oma’s) 
Toen ze hem uitpakte, had ze natuurlijk geen idee wat erin zat of wat je daarmee moet. Maar ze speelde het leuk mee haha, dat gezichtje met het uitpakken (zie foto’s in de swipe) 😍

🎂 Ik maakte tartelettes met witte chocolade ganache en frambozen én natuurlijk een gezondere versie voor de kinderen, dat was ook het taartje voor Sophie. Ze heeft ervan genoten 🥰 

En ik maakte natuurlijk ook onze kleine monchou taartjes in kleine schaaltjes zoals altijd 😁

Wat een heerlijke verjaardag en geen vrachten vol cadeaus en speelgoed erbij, dat is ook fijn. 😂❤️
Sophietepietje of “Fifi” zoals ze zichzelf noe Sophietepietje of “Fifi” zoals ze zichzelf noemt. Vandaag alweer 2 jaar! 🥹🥰❤️ We zijn zó dankbaar en zó gezegend met dit mooie meisje. Vol humor, vol liefde, vol boevenstreken.
De kuikens groeien als kool, maar de kinderen ontw De kuikens groeien als kool, maar de kinderen ontwikkelen en groeien net zo hard mee. Zó leuk om te zien. 

Sinds we de kuikens hebben, hebben de kinderen ontzettend veel geleerd. Onder andere deze 3 dingen:

🐥 Ze hebben geleerd wat kuikens nodig hebben aan verzorging. 

🐥 Ze hebben geleerd om die kriebelige pootjes, pikkende snaveltjes en fladderende vleugels te accepteren. Want dat is in het begin best spannend (vond ik zelf ook 🙃)

🐥 Ze hebben geleerd om rustig en daadkrachtig kuikens op te pakken in terug te zetten in het hok. 

En nu nemen we ze mee in het bedenken & bouwen van hun buitenverblijf. Wat hebben kippen nodig? Hoe verzorgen we ze goed? Hoe kunnen we ze blij maken? 

Ik smelt echt als ik ze zie met de kuikens en het maakt me apetrots als ik zie hoe ze er nu mee om gaan. 🥰
IKEA HACK MONTESSORI TOY SHELF Wij hadden eerst d IKEA HACK MONTESSORI TOY SHELF

Wij hadden eerst de prachtige kast van @maninemontessori maar we hadden daardoor op deze wand een kast voor onszelf, een bureau én de mooie speelgoedkast van Manine Montessori. 

Dit was zo onrustig in huis, dus hebben we zelf een rustige alles-in-1-oplossing ontworpen en gemaakt.

Ik vind een open speelgoed kast onmisbaar. Zodat ze makkelijk uitgenodigd worden om speelgoed te pakken en we regelmatig Toy Rotation kunnen doen. 🌈

✨Onze alles-in-1-oplossing ✨
Het zijn de IVAR kasten van IKEA, geschilderd in de kleur van de muur (een poederbeige tint met soms een vleugje roze en soms een vleugje grijs) 😍 een houten blad erop dat we gebeitst hebben in een eikenkleur zodat het aansluit bij de mooie eiken houten planken in de keuken. 

Voor een luxer, luchtiger en ruimtelijker effect hebben we er mooie gouden pootjes onder gezet. 

We hebben dus 2x het diepe IVAR model op elkaar gezet als grote kast. En 3x het ondiepe model naast elkaar, waarbij we het middelste kastje zonder kastdeuren hebben als Toy Shelf. 🤩

Zoooo blij mee! Het geeft zóveel rust en stijl in huis. Prachtig 🥰

#ikeahack #ikeaivar #ikeaivarhack #ikeamontessori #openeindespel #openeindespeelgoed #openendedtoys #openendedplay #montessoriathome #toyshelf
De bossen verkennen, kabouters zoeken en stokpaard De bossen verkennen, kabouters zoeken en stokpaarden mee. ❤️🌳

Emma vroeg: “Oh, gaan we naar dat bos? Mag mijn stokpaard dan mee? 🤩 Dan kan ik écht vrij spelen met mijn stokpaard!”

Wat mooi dat ze dat zelf zo weet te benoemen ❤️ Dat vrije spelen en ontdekken in de natuur is zó belangrijk. 
Voor hun hele ontwikkeling. 

Vroeger had ik hierop “Nee” gezegd. Waarom? Ja, geen idee eigenlijk. Onhandig. Raar. Overbodig. Uit gewoonte. We zeggen zo vaak “Nee”, uit gewoonte, moe, gestresst, aandacht er niet volledig bij, drukte etc.

Toen we hier bewust op gingen letten, viel het ons pas op hoe snel je het al gezegd hebt, voor je het überhaupt door hebt. Je “Nee” inslikken kan zoveel betekenen, zoveel meer rust en vrijheid geven. Voor zowel jezelf als je kind. Het werkt echt. ❤️

Het floept er nog steeds wel eens uit, op momenten dat mijn hoofd met allemaal ander dingen bezig is. Maar bewustwording is al het halve werk. Je ergens bewust van zijn en een verlangen hebben om iets te veranderen. Ook al lukt dat lang niet altijd, dat geeft niet. Die ene keer dat het lukt zie je stralende oogjes ❤️
Waarom kippen? Als we het echt voor de eieren dede Waarom kippen? Als we het echt voor de eieren deden, hebben we het verkeerde ras gekozen. 🥚 Cochins staan bekend om hun karakter en niet om hun legkunsten. 🙃

Vaak denken we: als we vrijer, landelijker of groter wonen, dán… en dan volgen er allerlei dingen die we uitstellen of waarvan we denken dat het makkelijker of beter wordt als we dat andere hebben. 

Maar wij wilden nú ons leven anders inrichten. We willen nú meer in het hier en nu leven. Bewuster leven. De kinderen bepaalde dingen meegeven waar we achter staan. 

Dus maakten we nú bepaalde keuzes: waarvan 1 nu piepend in een hok in de woonkamer zitten 🐥🐥🐥🐥😂 

Meer buiten 🌱, meer natuur. 

Cochins leggen trouwens wel hoor, maar niet consequent iedere dag. Ze zijn veel broeds. Maar ze zijn ook heel tam, rustig en gezellig. Super leuk voor de kinderen. Ze vinden ze ook echt heel leuk! 

Nu nog een paar weekjes wachten tot ze naar buiten kunnen 😁

✍️ ik herontdekte een ver-weg-gestopte hobby 😍 hoe leuk is deze tekening van de kinderen 🥰

Copyright © 2025 Belle Fae · Theme by 17th Avenue